Internetowa bramka SMS Idea
(przy wysyłaniu sms jako operatora należy wybrać Orange)

bramka-sms

Aby, wysyłać sms z Internetu do Idea kliknij w powyższy baner.

Dawniej Idea, teraz Orange

Idea to dawna marka sieci Orange. Z sieci Idea korzystało się w latach 1998-2005, a jej operatorem był PTK Centertel. Sieć została uruchomiona dokładnie 1 marca 1998 roku. Początkowo jako sieć jednozakresowa, na paśmie GSM-1800. Jednak pierwszego dnia marca 2000 roku nastąpiła zmiana i sieć stała się dwuzakresową GSM-900/1800.

Idea – jedna z pierwszych sieci komórkowych w Polsce

Ciekawostką jest fakt iż Idea była jedną z pierwszych sieci komórkowych w Polsce, początkowo w swojej ofercie w ogóle nie posiadała smsów. Ceny połączeń nie tylko generował ich czas, ale na przykład pora o jakiej wykonywaliśmy połączenie. Minuta połączenia była o wiele, wiele droższa niż w dzisiejszych czasach, według cennika dostępnego w roku 1999 sięgała ona nawet do 1.5zł za minutę połączania.

nokia 3310Ciężko uwierzyć również w to, że ludzie dosłownie zabijali się o Nokię 3310 co teraz pewnie dla większości z nas jest niewyobrażalne, telefon reklamował sam Adam Małysz. Zdobycie ów telefonu jednak nie należało do rzeczy tak łatwych jak w dzisiejszych czasach, ponieważ pierwsze komórki w systemie prepaid POP można było nabyć jedynie za okazaniem dowodu osobistego.

Marka oferowała nam usługi bezabonamentowe prepaid takie jak POP, oraz Jedna Idea na Kartę. Kolejną dostępną usługą była oferta abonamentowa dla osób prywatnych czyli Idea Optima, która potem zmieniła nazwę na Jedna Idea. Klienci biznesowi mogli liczyć na osobną ofertę czyli Idea dla Firm.

Dnia 19 marca 2005 roku sieć zmieniła nazwę z Idea na Orange.

Smsy z internetu do Idei

Wszyscy, którzy chcą wysyłać sms do Idei muszą się liczyć, że już nie znajdą dedykowanej bramki sms dla tego operatora. Jedyną opcją jest skorzystanie z bramki sms Orange lub po prostu przejść do polecanej aplikacji poprzez powyższy baner i przy wysyłaniu sms wybrać sieć Orange. Możesz liczyć na szybkie i łatwe wysyłanie wiadomości. Bramka sms Idea tak naprawdę istniała tylko za czasów istnienia tej sieci.