Kondolencje SMS to niezwykle ciężki temat, a okoliczności zachodzące gdy szukasz pomocy w tym zakresie wymagają współczucia. Gdy ktoś znajomy straci bliską osobę, znalezienie odpowiednich słów może być trudne. Okazanie swojego wsparcia może okazać się jednak bardzo ważne, dlatego warto powiedzieć cokolwiek. Kondolencje SMS dadzą tej osobie poczucie, że Ci na niej zależy. Być może to właśnie one zapewnią jej odrobinę ukojenia w jednej z najtrudniejszej sytuacji w ich życiu.

Czy wypada złożyć kondolencje SMS?

Wiele osób uważa, że kondolencje SMS są wyrazem nietaktu. Nic bardziej mylnego. Pod pewnymi względami może być to nawet lepszy sposób na okazanie swojego wsparcia niż dzwonienie. Ostatnią rzeczą, jakiej pragnie człowiek pogrążony w żałobie, jest nieustanne odbieranie telefonów. Wiąże się z koniecznością odpowiadania i dzielenia się swoimi bolesnymi emocjami, na co nie każdy ma ochotę.

Kondolencje SMS to taktowny i wygodny dla obu stron sposób na danie komuś do zrozumienia, że przeżywasz jego stratę razem z nim i zawsze może na Ciebie liczyć. Dzięki tej formie dana osoba może odpowiedzieć wtedy, gdy rzeczywiście będzie na to gotowa. Wysłanie dobrze przemyślanej i – przede wszystkim – szczerej wiadomości SMS może zrobić wiele dobrego i podnieść bliską Ci osobę na duchu w bolesnych chwilach.

Propozycje w kwestii tego, jak złożyć kondolencje – wzór, tekst – znajdziesz poniżej.

Kondolencje SMS – przykłady wzorów treści

Nie wszyscy potrafią układać swoje myśli w wyszukane słowa. Nawet jeśli mają dobre intencje, nieumyślnie mogą sprawić, że przesłanie będzie zupełnie inne niż zakładali. Choć zawsze warto postawić na przekaz z głębi serca, nie ma nic złego w wykorzystaniu gotowych wzorów. By Twoje wiadomości nabrały bardziej osobistego charakteru, możesz użyć w nich imienia zmarłego.

Oto przykłady kondolencji SMS, które możesz wykorzystać i wysłać je przez bramkę SMS, by pomóc innej osobie przejść przez trudny okres:

  • pogrzeb i przykłady kondolencji SMSTa wiadomość mnie zaskoczyła. Naprawdę przykro mi z powodu Twojej straty.

  • Głębokie wyrazy współczucia dla Ciebie i Twojej rodziny.

  • Przyjmij moje najgłębsze kondolencje z powodu Twojej straty.

  • Gdy przechodzisz przez tak trudny okres, pamiętaj, że możesz na mnie liczyć.

  • Składam serdeczne kondolencje. Wszystkim nam będzie go brakować.

  • Przykro mi słyszeć o tej nieoczekiwanej stracie. Przyjmij moje najserdeczniejsze kondolencje.

  • Bardzo za nim/nią tęsknimy i będziemy się za niego/nią modlić.

  • Życzę Ci i Twojej rodzinie spokoju w tym trudnym czasie.

  • Składam najserdeczniejsze kondolencje. Niech spoczywa w pokoju.

  • Zapamiętamy jego/ją na zawsze i będzie obecna w naszych modlitwach.

Pamiętaj, że nawet najpiękniejsze kondolencje SMS powinny być szczere i dopasowane do sytuacji. Inaczej przeżywa się śmierć rodzica, a inaczej przyjaciela. To Ty wiesz, w jakiej sytuacji znalazła się bliska Ci osoba, dlatego bardzo ważna jest Twoja własna inwencja.

Dzwonić czy pisać kondolencje i wyrazy współczucia w SMS?

Nie ma dobrej lub złej metody na przekazanie wyrazów współczucia. Niezależnie od tego, czy będzie to telefon, list czy kondolencje SMS, odbiorca z pewnością będzie wdzięczny za Twoje słowa. Ludzie opłakujący stratę ukochanej osoby potrzebują oparcia i świadomości, że mogą liczyć na swoich bliskich.

Jeśli czujesz się bardziej komfortowo z wysłaniem wiadomości tekstowej, nie musisz koniecznie wykonywać telefonu. Prawdopodobnie będzie to również łatwiejsze w odbiorze dla drugiej osoby. Wiele zależy też od jej charakteru – niektórzy czują potrzebę porozmawiania o swoim bólu, inni wolą zachować go dla siebie.

Kondolencje SMS po niemiecku

Poniżej znajdziesz kilka przykładów na to, jak złożyć kondolencje SMS w języku niemieckim.

kondolencje sms po niemiecku - przykłady

Niezależnie od tego, w jaki sposób wyślesz kondolencje, będzie to wystarczające. Jeśli dotyczą one bardzo bliskiej Ci osoby i czujesz taką potrzebę, możesz także wysłać kwiaty lub inny prezent. Warto zrobić to jak najszybciej, ponieważ kluczowe jest okazanie wsparcia w momencie, gdy strata boli najbardziej.

Do wysyłki kondolencji z pewnością może Ci się przydać nieoficjalna:

Wyślij kondolencje SMS, zadzwoń lub wyraź swój smutek w formie listu – każda z tych opcji sprawi, że osoba, która cierpi, poczuje się zdecydowanie lepiej.

czy wysłać kondolencje - serce

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.